logotype
image1 image2 image3

Aktualności

Wielkie gotowanie z Kubą Kuroniem przykuło wzrok i węch wielu osób odwiedzających galerię. Sobotnie popołudnie spędziliśmy w uroczym towarzystwie uczniów ze „Staszicówki”, Kuby Kuronia i jego ekipy oraz Marka Gruszfelda- szefa kuchni z Restauracji na Farnej.

Scena zamieniła się w kuchnię, dookoła unosiły się smakowite zapachy, a odwiedzający, prócz dań przygotowywanych przez kucharzy, mogli spróbować tradycyjnych wyrobów wędliniarskich od Pana Kaliszczyka,, słodkości i pieczywa z piekarni Sulima oraz przygotowywanego na oczach widzów sękacza z Zakładu Piekarniczo – Cukierniczego S.C. Kazimierz, Jarosław i Joanna Śledziewscy. W produkcji wszystkich tych wyrobów udział brali uczniowie ZSZ SWEiRP im. S. Staszica, na co dzień odbywający praktyki w wymienionych zakładach pracy. Uczniowie „Staszicówki” z opiekunem przygotowali również stoisko szkolne, na którym było mnóstwo przydatnych gadżetów, jak smycze, czy długopisy. Przy stoliku można również było otrzymać podanie do szkoły.

Efektem kulinarnych popisów gości i młodzieży były oryginalne, przepyszne dania: żurek, bliny z łososiem, Ratatouille z polędwiczkami oraz deser – słodki ogórek z białą czekoladą. Autorem menu na sobotnie popołudnie był oczywiście sam Jakub Kuroń. Po przygotowaniu każdego dania odbywała się degustacja. Goście mieli możliwość zagłosowania na najsmaczniejszą potrawę. Biorący udział w konkursie mogli wygrać: robot kuchenny, blender oraz opiekacz. Do każdej z nagród dołączana była książka „Kuroniowie przy stole” z autografem Kuby. Uczestnikom imprezy najbardziej przypadło do gustu Ratatouille z polędwiczkami. Drugie miejsce zajęły bliny z łososiem, a trzecie żurek.

W programie, prócz głównych atrakcji związanych z gotowaniem i smakowaniem potraw, były pokazy sztuk walk, w których udział wzięła młodzież z Zasadniczej Szkoły Zawodowej  SWEiRP w Siemiatyczach. Po pokazach oczywiście nakarmiliśmy zmęczonych sportowców :)

A kto nie był, niech żałuje! ;)  Żadne słowa nie oddadzą smaków i zapachów towarzyszących nam 5. kwietnia w Galerii Veneda. Możecie za to obejrzeć zdjęcia, a niebawem dostępny będzie również film zrealizowany przez Telewizję Nasza Łomża. 

Zapraszamy do galerii

I.B.

2019  praca.org.pl  globbersthemes joomla template